所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Standard Recovery Rectifiers |
| Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 35 V |
| Forward Voltage Drop | 1.5 V at 0.001 A |
| Forward Continuous Current | 10 mA |
| Reverse Current IR | - 5 pA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-92 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Power Dissipation | 0.35 W |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Life | Obsolete |
| Supplier Package | TO-92 |
| Standard Package Name | TO-92 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 0.01 |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 35 |
| Peak Reverse Current | 0.005@20V |
| Peak Forward Voltage | 1.5@0.001A |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
咨询QQ
热线电话