所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | Off-On |
| Current Rating | 10A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.00mm x 21.20mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Standard Package | 1 |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Circuit | SPST |
| Features | Tactile Feedback |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Pushbutton Switches |
| Series | JP |
| Contact Form | SPST |
| Housing Material | Polyamide |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Contact Plating | Silver |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Actuator | Without Cap |
| Part # Aliases | JP-M16BAK |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话