所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | Off-On |
| Current Rating | 10A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.00mm x 21.20mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Ivory |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Standard Package | 1 |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Circuit | SPST |
| Features | Tactile Feedback |
咨询QQ
热线电话