所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Curved Rocker |
| Electrical Life | 25000 |
| Product Length | 32 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Contact Plating | Silver |
| Product Depth | 23 |
| Mounting | Panel Mount |
| Switch Configuration | ON None OFF |
| Product Height | 36.5 |
| Maximum DC Voltage Rating | 72 |
| Base/Housing Material | Melamine/Polyamide |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Pole Throw Configuration | DPST |
| Terminal Type | Quick Connect/Solder Lug |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Maximum Current Rating | 16@250VAC |
| Mechanical Life | 25000 |
| Actuator Material | Polyphenylene Ether |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 15A (AC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 29.50mm x 20.50mm |
| Standard Package | 25 |
| Ingress Protection | Dust Proof |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Other Names | 360-1494 |
| Circuit | DPST |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 16 A at 125 V |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 75 C |
| Color | Black |
| Series | JWL - Without Barrier |
| Contact Form | DPST |
| Voltage Rating DC | 72 V |
| Mounting Hole | Rectangle |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Actuator | Rocker |
| Part # Aliases | 8550 |
| Mounting Hole Size | 29.5 mm x 15.4 mm |
| ActuatorType | Rectangle |
| Color,Actuator | Black |
| Color,Button | Black |
| ContactForm | DPST |
| Current,Rating | 16Amps |
| MountingHoleSize | 20.5x29.5mm |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 2 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | On-None-Off |
| Standards | ULRecognized,cULRecognized,CSACertified,VDEApproved |
| Termination | Solder/QCTabs |
| Type | Rocker |
| Voltage,Rating | 125VAC |
咨询QQ
热线电话