所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 15A (AC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 29.50mm x 20.50mm |
| Standard Package | 1 |
| Ingress Protection | Dust Proof |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Circuit | DPST |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 16 A at 125 VAC, 250 VAC |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 70 C |
| Series | JWL - Without Barrier |
| Contact Form | DPST |
| Voltage Rating DC | 72 V |
| Housing Material | Polyamide |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator | Rocker |
| Part # Aliases | JW-L21RKK-KDH |
| Mounting Hole | Rectangle |
| Mounting Hole Size | 29.5 mm x 15.4 mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话