所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 6A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.20mm x 12.90mm |
| Standard Package | 1 |
| Ingress Protection | Dust Proof |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Circuit | SPST |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 6 A at 125 VAC, 250 VAC |
| Terminal Seal | Molded In |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 70 C |
| Series | JWS - With Barrier |
| Contact Form | SPST |
| Housing Material | Polyamide |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator | Rocker |
| Part # Aliases | 8500 |
| Mounting Hole | Rectangle |
| Mounting Hole Size | 19.2 mm x 12.9 mm |
| Contact Configuration | :SPST |
| Switch Operation | :Off-On |
| Contact Current Max | :6A |
| Contact Voltage AC Nom | :125V |
| Switch Mounting | :Panel |
| Actuator / Cap Colour | :Black |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Approval Bodies | :CSA, VDE |
| Approval Category | :UL Recognised |
| Colour | :Black |
| Contact Current AC Max | :6A |
| Contact Resistance | :10mohm |
| Contact Voltage AC Max | :250V |
| Dielectric Strength VAC | :2000VAC |
| External Depth | :21mm |
| External Width | :15mm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| Height | :16mm |
| Insulation Resistance | :500Mohm |
| Insulation Resistance Voltage | :500VDC |
| Material | :Polyamide |
| No. of Electrical Operations | :10000 |
| No. of Mechanical Operations | :30000 |
| No. of Poles | :1 |
| Operating Force | :3.92N |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Panel Cut-out Depth | :19.2mm |
| Panel Cutout Width | :5.08mm |
| Panel Thickness Max | :2.0mm |
| Panel Thickness Min | :0.75mm |
| Terminal Type | :Solder Lug |
| Weight (kg) | 0.0038 |
| Tariff No. | 85365007 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话