所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4TO-220F |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 13 V |
| Maximum Input Voltage | 29 V |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 12 V |
| Maximum Power Dissipation | 15000 mW |
| Line Regulation | 2.5 % |
| Load Regulation | 2 % |
| Maximum Quiescent Current | 10 mA |
| Operating Temperature | -20 to 80 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Minimum Input Voltage | 13 |
| Maximum Power Dissipation | 15000 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Supplier Package | TO-220F |
| Standard Package Name | TO-220F |
| Maximum Operating Temperature | 80 |
| Special Features | Over Current Protection|Over Volt... |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.5@2A |
| Maximum Quiescent Current | 10 |
| Output Voltage | 12 |
| Packaging | Rail |
| Maximum Output Current | 2 |
| Maximum Input Voltage | 29 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220FL |
| Voltage - Output | 12V |
| Current - Output | 2A |
| Package / Case | TO-220-4 Full Pack (Formed Leads) |
| Voltage - Input | Up to 35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | KA278R12CYDTU_NL |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Unit Weight | 0.102093 oz |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Input Voltage MAX | 29 V |
| Dropout Voltage - Max | 0.5 V at 2 A |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | + 13 V |
| Output Current | 2 A |
| Series | KA278R12C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Width | 4.5 mm |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Quiescent Current | 10 mA |
| Length | 10 mm |
| Height | 9.2 mm |
| Pd - Power Dissipation | 15 W |
咨询QQ
热线电话