所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 40 V |
| Maximum Output Current | 2.2(Typ) A |
| Output Voltage | 1.2 to 37 V |
| Line Regulation | 0.04 %/V |
| Load Regulation | 0.5 %/Vo |
| Reference Voltage | 1.3 V |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| Regulator Topology | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output | 1.2 V ~ 37 V |
| Current - Output | 1.5A |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Voltage - Input | Up to 40V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 1.5 A |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Voltage MAX | 40 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 40 V |
咨询QQ
热线电话