所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | DC/DC Switching Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 40 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOP-8 |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Part # Aliases | KA34063AD_NL |
| Life | Obsolete |
| Supplier Package | SOIC N |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Switching Frequency | 100 |
| Input Voltage | 3 to 40 |
| Output Current | 1.5 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Type | Step Up/Step Down |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 100Hz ~ 100kHz |
| Standard Package | 8,100 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Input | 3 V ~ 40 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话