所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4TO-220F |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 30(Max) V |
| Input Voltage | -0.3 to 8.1 V |
| Minimum Output Current | 1(Max) A |
| Supply Current | 7 mA |
| Maximum Power Dissipation | 40000 mW |
| Switch On Resistance | 8 Ohm |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Switching Converters, Regulators & Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Voltage | 4.8 V to 5.2 V |
| Output Current | 3 A |
| Switching Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220F-4L |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Life | Obsolete |
| Supplier Package | TO-220F |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | TO-220F |
| Input Voltage | -0.3 to 8.1 |
| Supply Current | 7 |
| Switch On Resistance | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 40000 |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Minimum Output Current | 1(Max) |
| Pin Count | 4 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Frequency Range | 90kHz ~ 110kHz |
| Supplier Device Package | TO-220F-4L |
| Output Isolation | Non-Isolated |
| Voltage - Breakdown | 650V |
| Voltage - Input | 9.4 V ~ 30 V |
| Power (Watts) | 40W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 系列 | FPS™ |
| 输出隔离 | Non-Isolated |
| 操作温度 | -25°C ~ 85°C |
| 频率范围 | 90kHz ~ 110kHz |
| 电压 - 输入 | 9.4 V ~ 30 V |
| 封装/外壳 | TO-220-4 Full Pack |
| 电压 - 击穿 | 650V |
| 功率 (W) | 40W |
| Operating Supply Voltage | 8.8 V to 30 V |
| Product | Power Switches |
| On Time - Max | 12 ns |
| Series | KA5H0165R |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation | 40 W |
| Current Limit | 670 mA |
| On Resistance - Max | 10 Ohms |
| Off Time - Max | 30 ns |
| Supply Voltage - Max | 30 V |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Supply Voltage - Min | 8.8 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
咨询QQ
热线电话