所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Polarity | Positive |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Current | 0.5 A |
| Load Regulation | 100 mV |
| Input Voltage MAX | 40 V |
| Line Regulation | 100 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TO-252 |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Part # Aliases | KA78M05RTF_NL |
| Life | Obsolete |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@500mA |
| Package Width | 6.1 |
| PCB | 2 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | DPAK |
| Standard Package Name | DPAK |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 6.6 |
| Special Features | Safe Area Protection|Short Circui... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Quiescent Current | 6 |
| Package Height | 2.3 |
| Output Voltage | 5 |
| Maximum Output Current | 0.7(Typ) |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 35 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 2,000 |
| Supplier Device Package | TO-252-3 |
| Voltage - Output | 5V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 2V @ 500mA |
| Current - Output | 500mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input | Up to 35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话