所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3DPAK |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 35 V |
| Maximum Output Current | 0.7(Typ) A |
| Output Voltage | 5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@500mA V |
| Load Regulation | 100 mV |
| Maximum Quiescent Current | 6 mA |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@500mA |
| Package Width | 6.1 |
| PCB | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | DPAK |
| Standard Package Name | DPAK |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 100mV |
| Package Length | 6.6 |
| Special Features | Safe Area Protection|Short Circui... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Quiescent Current | 6 |
| Package Height | 2.3 |
| Output Voltage | 5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.7(Typ) |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 35 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-252-3 |
| Voltage - Output | 5V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 2V @ 500mA |
| Current - Output | 500mA |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Voltage - Input | Up to 35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | KA78M05RTMFSCT |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 0.5 A |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 80 dB |
| Series | KA78M05 |
| Unit Weight | 0.009184 oz |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Input Voltage MIN | 7 V |
| Case | DPAK |
| Output current | 0.5A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 0.43 g |
| Output voltage | 5V |
| Package type | tape |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| 最大输出电流 | 500mA |
| 输出数目 | 1 |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 压差电压测量电流 | 350 mA |
| 输出类型 | 固定 |
| 长度 | 6.73mm |
| 最大输入电压 | 25 V |
| 系列 | KA78Mxx |
| 高度 | 2.38mm |
| 静态电流 | 6mA |
| 典型压差电压@电流 | 2 V @ 350 mA |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 最低工作温度 | 0 °C |
| 宽度 | 6.22mm |
| 尺寸 | 6.73 x 6.22 x 2.38mm |
| 线路调节 | 100 mV |
| 极性 | 正极 |
| 负荷调节 | 100 mV |
| 封装类型 | DPAK |
| 最小输入电压 | 7 V |
| 引脚数目 | 3 |
| 输出电压 | 5 V |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Height | 2.3 mm |
| Length | 6.6 mm |
咨询QQ
热线电话