所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 35 V |
| Maximum Output Current | 0.7(Typ) A |
| Output Voltage | 5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@500mA V |
| Load Regulation | 100 mV |
| Maximum Quiescent Current | 6 mA |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 0.5 A |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Line Regulation | 100 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220 |
| Input Voltage MIN | 7 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Packaging | Tube |
| PSRR / Ripple Rejection (Typ) | 80 dB |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | KA78M05TU_NL |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Quiescent Current | 6 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Output Voltage | 5 |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@500mA |
| Maximum Output Current | 0.7(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-220 |
| Special Features | Safe Area Protection|Short Circui... |
| Maximum Input Voltage | 35 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output | 5V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 2V @ 500mA |
| Current - Output | 500mA |
| Voltage - Input | Up to 35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.063493 oz |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 80 dB |
| Series | KA78M05 |
| Input Voltage Min | :10V |
| Input Voltage Max | :35V |
| Output Voltage Nom. | :5V |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-220 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :78 |
| Device Marking | :KA78M05TU |
| IC Generic Number | :78M05 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +125°C |
| Operating Voltage Tolerance + | :5% |
| Output Current Max | :0.5A |
| Primary Input Voltage | :20V |
| Supply Voltage Min | :7V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Voltage Regulator Type | :Positive Fixed |
| Weight (kg) | 0.001667 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Case | TO220 |
| Output current | 0.5A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 0.43 g |
| Output voltage | 5V |
| Package type | tube |
| Multiplicity | 1 |
| Radiator thickness | 1.2...1.4mm |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话