所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4TO-220F |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 4 V |
| Maximum Input Voltage | 10 V |
| Maximum Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Maximum Power Dissipation | 15000 mW |
| Line Regulation | 2.5 % |
| Load Regulation | 2 % |
| Maximum Quiescent Current | 10 mA |
| Operating Temperature | -20 to 80 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Minimum Input Voltage | 4 |
| Maximum Power Dissipation | 15000 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Supplier Package | TO-220F |
| Standard Package Name | TO-220F |
| Maximum Operating Temperature | 80 |
| Special Features | Over Current Protection|Over Volt... |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.5@1A |
| Maximum Quiescent Current | 10 |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Rail |
| Maximum Output Current | 1 |
| Maximum Input Voltage | 10 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220F-4L |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Current - Output | 1A |
| Package / Case | TO-220-4 Full Pack |
| Voltage - Input | Up to 35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | KA78R33CTU_NL |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Unit Weight | 0.099790 oz |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Input Voltage MAX | 35 V |
| Dropout Voltage - Max | 0.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | + 4 V |
| Output Current | 1 A |
| Series | KA78R33C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Case | TO220F-4 |
| Output current | 1A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | LDO, fixed |
| Gross weight | 3.09 g |
| Output voltage | 3.3V |
| Package type | tube |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| 最大输出电流 | 1A |
| 输出数目 | 1 |
| 输出电压 | 3.38 V |
| 静态电流 | 10mA |
| 启用 | 是 |
| 最高工作温度 | +80 °C |
| 安装类型 | 通孔 |
| 额定功率 | 15W |
| 高度 | 15.7mm |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 负荷调节 | 2 % |
| 宽度 | 4.5mm |
| 封装类型 | TO-220F |
| 最小输入电压 | 4 V |
| 长度 | 10mm |
| 线路调节 | 2.5 % |
| 引脚数目 | 4 |
| 输出类型 | 固定 |
| 最大输入电压 | 10 V |
| 尺寸 | 10 x 4.5 x 15.7mm |
| Width | 4.5 mm |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Quiescent Current | 10 mA |
| Length | 10 mm |
| Height | 9.2 mm |
| Pd - Power Dissipation | 15 W |
咨询QQ
热线电话