所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 35 V |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Dropout Voltage (Max) | 0.5 V at 1 A |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 2 % |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220F |
| Input Voltage MIN | + 4 V |
| Line Regulation | 2.5 % |
| Maximum Power Dissipation | 15 W |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | KA78R33CYDTU_NL |
| Life | Obsolete |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | TO-220F-4L |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Voltage - Input | Up to 35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话