所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Polarity | Negative |
| Output Voltage | - 15 V |
| Output Current | 3 mA |
| Load Regulation | 300 mV |
| Input Voltage MAX | - 35 V |
| Line Regulation | 300 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220 |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Life | Obsolete |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 1,200 |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output | -15V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 2V @ 1A |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话