所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Polarity | Negative |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | -35 V |
| Maximum Output Current | 2.2(Typ) A |
| Output Voltage | -15 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@1A V |
| Accuracy | ±2 % |
| Load Regulation | 150 mV |
| Maximum Quiescent Current | 6 mA |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 150mV |
| Maximum Quiescent Current | 6 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Output Voltage | -15 |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@1A |
| Packaging | Rail |
| Maximum Output Current | 2.2(Typ) |
| Accuracy | ±2 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-220 |
| Special Features | Safe Area Protection|Short Circui... |
| Maximum Input Voltage | -35 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output | -15V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 2V @ 1A |
| Current - Output | 1A |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 1 A |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Series | KA7915A |
| Unit Weight | 0.063493 oz |
| Input Voltage MAX | - 30 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | - 17.5 V |
| Case | TO220 |
| Output current | 1A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 0.43 g |
| Output voltage | -15V |
| Package type | tube |
| Multiplicity | 1 |
| Radiator thickness | 1.2...1.4mm |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| 最大输出电流 | 1A |
| 输出数目 | 1 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 压差电压测量电流 | 1 A |
| 线路调节 | 150 mV |
| 长度 | 10.1mm |
| 输出类型 | 固定 |
| 最大输入电压 | -35 V |
| 系列 | KA79xx |
| 高度 | 15.38mm |
| 典型压差电压@电流 | 2 V @ 1 A |
| 静态电流 | 6mA |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 最低工作温度 | 0 °C |
| 宽度 | 4.7mm |
| 尺寸 | 10.1 x 4.7 x 15.38mm |
| 精确度 | ±2% |
| 极性 | 负极 |
| 负荷调节 | 150 mV |
| 封装类型 | TO-220 |
| 引脚数目 | 3 |
| 输出电压 | -15 V |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Height | 9.4 mm (Max) |
| Length | 10.1 mm (Max) |
咨询QQ
热线电话