所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | No |
| Contact Form | 2 Form C (DPDT-BM) |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Coil Voltage | 120 V |
| Coil Resistance | 1030 Ohms |
| Coil Current | 44 mA |
| Mounting Style | Socket |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide |
| Coil Type | Bistable |
| Contact Termination | Plug In |
| Height | 90.4 mm |
| Length | 45.2 mm |
| Power Consumption | 5.3 VA |
| Series | KBP |
| Factory Pack Quantity | 12 |
| Width | 61.1 mm |
| Part # Aliases | 2-1393100-4 |
| Industry Aliases | 2-1393100-4, KBP-11AG-120 |
| Subcategory | Electromechanical Relay |
| Packaging | Tray |
| Lead Time | 42 Days |
| Turn On Voltage (Max) | 102 VAC |
| Coil Power | 5.3 VA |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | Plug In, 11 Pin (Octal) |
| Switching Voltage | 120VAC - Max |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 10A |
| Standard Package | 12 |
| Mounting Type | Socketable |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Application | General Purpose |
| Contact Configuration | DPDT |
| Terminal Type | Plug In |
| Product Range | :TE - KBP Series |
| Contact Current | :10A |
| Contact Voltage VAC | :120V |
| Relay Mounting | :Socket |
| No. of Poles | :2 |
| Weight (kg) | 0.2 |
| Tariff No. | 85364110 |
| Brand/Series | KBPSeries |
| ContactForm | DPDT |
| CurrentRating | 10A |
| Current,Rating | 10A |
| Function | Latching |
| LatchType | Bistable |
| MountingType | Socket |
| NumberofPins | 11 |
| RelayType | ElectroMechanical |
| Standards | UL,RoHS |
| Termination | Plug-In |
| TycoPartNumber | 2-1393100-4 |
| Voltage,Control | 120VAC |
| Voltage,Rating | 120VAC |
咨询QQ
热线电话