所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | No |
| Contact Form | 2 Form C (DPDT-BM) |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Coil Voltage | 24 V |
| Coil Resistance | 230 Ohms |
| Coil Current | 14 mA |
| Mounting Style | Socket |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide |
| Coil Type | Bistable |
| Contact Termination | Plug In |
| Height | 90.4 mm |
| Length | 45.2 mm |
| Power Consumption | 2.7 W |
| Series | KBP |
| Factory Pack Quantity | 12 |
| Width | 61.1 mm |
| Part # Aliases | 2-1393100-6 |
| Industry Aliases | 2-1393100-6, KBP-11DG-24 |
| Subcategory | Electromechanical Relay |
| Packaging | Tray |
| Lead Time | 84 Days |
| Product Range | :TE - KBP Series |
| Contact Current | :10A |
| Contact Voltage VAC | :120V |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Relay Mounting | :Socket |
| Carry Current | :10A |
| Weight (kg) | 0.2 |
| Tariff No. | 85364110 |
咨询QQ
热线电话