所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Orientation | Vertical |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Decks | 1 |
| Angle of Throw | 30° |
| Termination Style | Solder Lug |
| Number of Poles per Deck | 2 |
| Actuator Type | Flatted (6.35mm dia) |
| Standard Package | 1 |
| Contact Rating @ Voltage | 0.35A @ 125VAC |
| Circuit per Deck | DP3T |
| Number of Positions | 3 |
| Current Rating | 350 mA |
| Series | KC |
| Voltage Rating | 125 VAC |
| SubCategory | Rotary Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话