所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unfiltered |
| Number of Contacts | 3 |
| Maximum Voltage Rating | 250 Vac |
| Mounting | Snap-In |
| Connector Type | IEC/EN 60320-1/C14 |
| Standard Package | Bulk |
| Unit Pack | 20 |
| MOQ | 20 |
| Subcategory | Power Entry Module |
| Lead Time | 56 Days |
| Features | Fuse Holder, Switch On/Off Non-Illuminated |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Current | 10A |
| Fuse Drawer | Sold Separately |
| Voltage | 250V |
| Connector Style | IEC 320-C14 |
| Number of Positions | 3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Product | Inlets |
| Product Category | AC Power Entry Modules |
| Current Rating | 10 A |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 250 V |
| Series | KD |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 70 C |
| Unit Weight | 1.287500 oz |
| Mounting Style | Snap In |
| Switch Function | Switched |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Contact Plating | Tin |
| Filtered | No |
| Fused | Yes |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话