所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unfiltered |
| Number of Contacts | 3 |
| Maximum Voltage Rating | 250 Vac |
| Mounting | Flange Mount |
| Connector Type | IEC/EN 60320-1/C14 |
| Standard Package | Bulk |
| Unit Pack | 20 |
| MOQ | 20 |
| Subcategory | Power Entry Module |
| Lead Time | 20 Days |
| Features | Fuse Holder, Switch On/Off Non-Illuminated |
| Mounting Type | Panel Mount, Screw Hole |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Current | 10A |
| Fuse Drawer | Sold Separately |
| Voltage | 125V |
| Connector Style | IEC 320-C14 |
| Number of Positions | 3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Product | Inlets |
| Product Category | AC Power Entry Modules |
| Current Rating | 10 A |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 250 V |
| Series | KD |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 70 C |
| Unit Weight | 1.322774 oz |
| Mounting Style | Screw |
| Switch Function | Switched |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Contact Plating | Tin |
| Filtered | No |
| Fused | Yes |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Gender | :Plug |
| Connector Mounting | :Panel |
| Contact Termination | :Quick Connect |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Approval Bodies | :CCC |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Weight (kg) | 0.038 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Current,Rating | 10A |
| DielectricStrength | >3(L-N)/>4(L/N-PE)kVAC |
| MountMethod | Front,Rear |
| MountingType | Panel,Screw |
| NumberofPoles | 1(Fuse),2(Switch) |
| Termination | QuickConnect |
| Version | Medical |
| Voltage,Rating | 125(UL/CSA),250(IEC)VAC |
| Electrical mounting | 4.8mm connectors |
| Mechanical mounting | for panel mounting, screwed |
| Dimensions | see |
| Rated current | 10A |
| Multiplicity | 1 |
| Contacts configuration | SPST |
| Connector type | male |
| Connector | socket |
| Gross weight | 0.04 kg |
| Connector series | KD |
| Rated voltage | 250V AC |
| Collective package [pcs] | 20 |
| Schematic diagram | see |
| spg | 20 |
咨询QQ
热线电话