所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unfiltered |
| Number of Contacts | 3 |
| Maximum Voltage Rating | 250 Vac |
| Mounting | Snap-In |
| Connector Type | IEC/EN 60320-1/C14 |
| Standard Package | Bulk |
| Unit Pack | 20 |
| MOQ | 20 |
| Features | Fuse Holder, Switches, On/Off, Non-Illuminated, Voltage Selector |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Current | 10A |
| Fuse Drawer | Sold Separately |
| Voltage | 250V |
| Connector Style | IEC 320-C14 |
| Number of Positions | 3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Product | Inlets |
| Fused | Yes |
| Series | KD |
| Switch Function | Switched |
| Unit Weight | 1.382739 oz |
| Filtered | No |
| Current,Rating | 10A |
| DielectricStrength | >3(L-N)/>4(L/N-PE)kVAC |
| Gender | Male |
| MountMethod | Front |
| MountingType | Panel,Snap-In |
| NumberofPoles | 2(Fuse),2(Switch) |
| Termination | QuickConnect |
| Version | Medical |
| Voltage,Rating | 125(UL/CSA),250(IEC)VAC |
咨询QQ
热线电话