所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Non Latching Relay |
| Contact Arrangement | 4PDT |
| Maximum Current Rating | 12 A |
| DC Coil Voltage | 48 V |
| Mounting | Flange Mount |
| Maximum AC Voltage Rating | 115/200 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Operating Temperature | -70 to 125 °C |
| Standard Package | Bulk |
咨询QQ
热线电话