所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Convex (Reverse V) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 15A (AC/DC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 36.83mm x 21.08mm |
| Standard Package | 40 |
| Voltage Rating - DC | 12V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Circuit | DPST |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话