所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1.5 Farads |
| Tolerance | - 20 %, + 80 % |
| Voltage Rating | 5.5 V |
| ESR | 30 Ohms |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 70 C |
| Termination Style | Radial |
| Lead Spacing | 5 mm |
| Dimensions | 21.5 mm Dia. x 7.5 mm L x 7.5 mm H |
| Case Diameter | 21.5 mm |
| Case Height | 7.5 mm |
| Case Length | 7.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Product | Supercapacitors |
| Series | KR |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Lead Diameter | 0.4 mm |
| Unit Weight | 0.368000 oz |
咨询QQ
热线电话