所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Outline | 6.50mm x 6.20mm |
| Operating Force | 350gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Type | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Standard Package | 500 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Actuator Orientation | Side Actuated |
| Switch Travel | 0.70mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Height off PCB, from Pins | 3.90mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 32VDC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | CKN10423DKR |
咨询QQ
热线电话