所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-92 |
| Type | PNP |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 200 V |
| Maximum DC Collector Current | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain | 25@1mA@10V|40@10mA@10V|25@30mA@10V |
| Maximum Operating Frequency | 50(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.5@2mA@20mA V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Maximum Power Dissipation | 625 mW |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Maximum DC Collector Current | 0.5 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Transition Frequency | 50(Min) |
| Package Width | 4.19(Max) |
| PCB | 3 |
| Maximum Power Dissipation | 625 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Collector Base Voltage | 200 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 200 |
| Supplier Package | TO-92 |
| Standard Package Name | TO-92 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 5.2(Max) |
| Package Height | 5.33(Max) |
| Maximum Emitter Base Voltage | 5 |
| Packaging | Bulk |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Transistor Type | PNP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 2mA, 20mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Power - Max | 625mW |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 25 @ 30mA, 10V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话