所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Detection Range | 50 mm |
| Detection Type | Diffuse |
| Electrical Connection | 3-Pin M8 Connector |
| Housing Material | Stainless Steel |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Infrared LED |
| Maximum Current | 100 mA |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Optical Technology | Phototransistor |
| Output Type | PNP |
| Response Time | |
| Sensor Style | Barrel |
| Sensing Range Max | :50mm |
| Sensor Output1 | :PNP |
| Supply Voltage DC Min | :10V |
| Supply Voltage DC Max | :30V |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Length / Height | :30mm |
| Frequency | :250Hz |
| Frequency Response Max | :250Hz |
| IP / NEMA Rating | :IP67 |
| Operating Temperature Max | :55°C |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Output Current | :100mA |
| Output Current Max | :100mA |
| Sensing Distance Max | :50mm |
| Sensing Distance Min | :0mm |
| Sensing Range | :0mm to 50mm |
| Sensor Input | :Optical |
| Sensor Type | :Photosensor, Direct Detect |
| Supply Voltage Max | :30VDC |
| Supply Voltage Min | :10VDC |
| Supply Voltage Range DC | :10V to 30V |
| Thread Size | :M5 x 0.5 |
| Weight (kg) | 0.006 |
| Tariff No. | 90318038 |
咨询QQ
热线电话