所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Fixed Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fixed Terminal Blocks |
| Type | Wire to Board |
| Pitch | 9.91 mm |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| Wire Gauge Range | 22-8 |
| Current Rating | 30 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Mounting Angle | Straight |
| Termination Style | Screw |
| Color | White |
| Height | 31.75 mm |
| Length | 59.51 mm |
| Width | 31.04 mm |
| Wire Gauge Max | 8 |
| Wire Gauge Min | 22 |
| Part # Aliases | KT4-WH |
| Subcategory | Connector Terminal Blocks |
| Lead Time | 44 Days |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Wire Gauge | 10-22 AWG |
| Standard Package | 90 |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | Enclosed |
| Number of Wire Entries | 8 |
| Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Circuits | 4 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.016000 oz |
咨询QQ
热线电话