所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Terminal Block |
| Gender | F |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 4 |
| Wire Size | 10-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Pitch | 0.250" (6.35mm) |
| Current Rating | 30A |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 10-22 AWG |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | Enclosed |
| Number of Wire Entries | 8 |
| Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Color | White |
| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Circuits | 4 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 1 oz |
咨询QQ
热线电话