所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-236AB |
| Function | Temp Sensor |
| Output Type | Analog |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Thermistors - PTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 1.02 kOhms |
| Tolerance | 2 % |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Series | KTY82 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 150 C |
| Current Rating | 10 mA |
| Dimensions | 1.4 mm W x 3 mm L x 1.1 mm H |
| Package / Case | SOT-23 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Temperature Coefficient | 0.79 % / K |
| Type | PTC |
| Part # Aliases | KTY82/120 T/R |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Height | 1(Max) |
| PCB | 3 |
| Package Width | 1.4(Max) |
| Supplier Package | TO-236AB |
| Package Length | 3(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 1k |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package Type | TO-236AB |
| Operating Temperature (Max) | 150C |
| Operating Temperature (Min) | -55C |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Temperature Sensor Function | Temp Sensor |
| DELETED | Compliant |
| Case | SOT23 |
| Multiplicity | 3000 |
| Integrated circuit type | temperature sensor |
| Gross weight | 0.01 g |
| 系列 | KTY82 |
| 操作温度 | -55°C ~ 150°C |
| 25°C 时的电阻 (Ω) | 1K |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 封装/外壳 | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Height | 1.1 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Length | 3 mm |
咨询QQ
热线电话