所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 1 kOhms |
| Termination Style | Axial |
| Series | KTY83 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Current Rating | 1 mA |
| Dimensions | 1.6 mm Dia. x 3.04 mm L |
| Lead Diameter | 0.55 mm |
| Package / Case | DO-34 |
| Packaging | Ammo |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Temperature Coefficient | 0.75 % / K |
| Type | PTC |
| Function | Temp Sensor |
| Standard Package Name | DO-204-AG |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Mounting | Through Hole |
| Package Diameter | 1.6(Max) |
| Output Type | Analog |
| PCB | 2 |
| Supplier Package | DO-34 |
| Package Length | 3.04(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | DO-34 |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 990 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1,000 |
| Package/Case | DO-204AG, DO-34, Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 568-11017-1 |
咨询QQ
热线电话