所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Pitch | 0.625" (15.88mm) |
| Terminal Finish | Nickel |
| Current Rating | 60A |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 6-22 AWG |
| Terminal Material | Brass |
| Standard Package | 50 |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Number of Wire Entries | 12 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Polymer Noryl (PPO+PS) |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Rows | 2 |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-1 |
| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Circuits | 6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 3.200000 oz |
咨询QQ
热线电话