所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 80 |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.140" (3.55mm) |
| Mated Stacking Heights | 4mm, 5mm, 6mm |
| Standard Package | 100 |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Other Names | 670-1283 |
咨询QQ
热线电话