所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Wirewound Resistors - Chassis Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 250 Ohms |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 100 W |
| Temperature Coefficient | 260 PPM / C |
| Series | 270 |
| Operating Temperature Range | + 25 C to + 350 C |
| Dimensions | 19.1 mm Dia. x 165.1 mm L |
| Packaging | Bulk |
| Product | Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel |
| Type | Vitreous Enamel Power Wirewound Resistors |
| Voltage Rating | 2.845 kV |
| Resistance (Ohms) | 250 |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Size / Dimension | 0.752" Dia x 6.500" L (19.10mm x 165.10mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Power (Watts) | 100W |
| Standard Package | 1 |
| Composition | Wirewound |
| Package/Case | Radial, Tubular |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Diameter | 19.1 mm |
| Termination Style | Solder Lug |
| Case Length | 165.1 mm |
| Product Range | :OHMITE - L100 Series |
| Resistance Tolerance | :± 5% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Weight (kg) | 0.095 |
| Tariff No. | 85331000 |
咨询QQ
热线电话