所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Selling Alternatives | L225J1K5E |
| Subcategory | Resistor Fixed Single-Other Mounting |
| Lead Time | 56 Days |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 1.5k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |
| Size / Dimension | 1.126" Dia x 10.500" L (28.60mm x 266.70mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Power (Watts) | 225W |
| Standard Package | 1 |
| Tolerance | ±5% |
| Composition | Wirewound |
| Package/Case | Radial, Tubular |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Case Diameter | 28.6 mm |
| Product | Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel |
| Product Category | Wirewound Resistors |
| Voltage Rating | 4.595 kV |
| Series | 270 |
| Operating Temperature Range | + 25 C to + 350 C |
| Termination Style | Solder Lug |
| Resistance | 1.5 kOhms |
| Case Length | 266.7 mm |
| Power Rating | 225 W |
| Type | Vitreous Enamel Power Wirewound Resistors |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话