所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20PDIP |
| Type | Power Factor Correction and PWM Controller |
| Switching Frequency | 115 kHz |
| Start-up Supply Current | 0.3 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Start-Up Supply Current | 0.3 |
| Switching Frequency | 115 |
| Packaging | Tube |
| Operation Mode | Current Mode |
| Maximum Operating Supply Voltage | 19.5 |
| Pin Count | 20 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Matchcode | L4981A |
| T(A) min | -40°C |
| Unit Pack | 20 |
| Standard Leadtime | 15 weeks |
| MOQ | 20 |
| T(A) max | 125°C |
| I(out) | 2A |
| Automotive | NO |
| f(s) | 100000Hz |
| V(in) max | 19.5V |
| V(out) | 8.5V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Supplier Device Package | 20-DIP |
| Voltage - Supply | 14.5 V ~ 19.5V |
| Mode | Average Current |
| Current - Startup | 100µA |
| Package/Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Product Category | Power Factor Correction - PFC |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | PDIP-20 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Primary Input Voltage | :19.5V |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Voltage | :7.5V |
| Voltage Regulator Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :20 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :4981 |
| Frequency | :80kHz |
| IC Generic Number | :4981 |
| Input Voltage Max | :5.3V |
| Logic Function Number | :4981 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +125°C |
| Output Current Max | :300µA |
| Output Voltage Max | :8.5V |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85235290 |
咨询QQ
热线电话