所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 500 |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Power (Watts) | 50W |
| Standard Package | 1 |
| Tolerance | ±5% |
| Composition | Wirewound |
| Package/Case | Radial, Tubular |
| rohs | Compliant |
| Case Diameter | 14.3 mm |
| Product | Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel |
| Product Category | Wirewound Resistors |
| Voltage Rating | 1.625 kV |
| Series | 270 |
| Operating Temperature Range | + 25 C to + 350 C |
| Termination Style | Solder Lug |
| Resistance | 500 Ohms |
| Case Length | 101.6 mm |
| Power Rating | 50 W |
| Type | Vitreous Enamel Power Wirewound Resistors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Range | :OHMITE - L50 Series |
| Resistance Tolerance | :± 5% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Weight (kg) | 0.041 |
| Tariff No. | 85331000 |
| Material, Element | Wirewound |
| Package Type | Vitreous Enamel |
| Power, Rating | 50 W |
| Termination | Lug |
| Voltage, Rating | 158 VAC |
咨询QQ
热线电话