所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20PowerSO |
| Type | High Side |
| Number of Outputs | 4 |
| Operating Supply Voltage Range | 9.5 to 35 V |
| Input Voltage | -10 to 60 V |
| Minimum Output Current | 2.5(Max) A |
| Supply Current | 20(Max) mA |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 9.5 V to 35 V |
| Supply Current (Max) | 20000 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | PowerSO-20 |
| Maximum Power Dissipation | 1.5 W |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Output Current | 2.5 A |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 31 |
| Supplier Package | PowerSO |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | PowerSO |
| Input Voltage | -10 to 60 |
| Minimum Output Current | 2.5(Max) |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supply Current | 20(Max) |
| Pin Count | 20 |
| Matchcode | L6370D |
| Unit Pack | 31 |
| Standard Leadtime | 13 weeks |
| V(op,abs,max) | 50V |
| I(lim,max)/Ch | 4A |
| T(j,max) | 85°C |
| OL Detec.ad ON | NY/N/NA/NAN |
| Automotive | NO |
| OL Detec.ad OFF | NY/N/NA/NAN |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| V(in,min) | 2V |
| V(op,min) | 9.5V |
| T(j,min) | -25°C |
| I(lim,min)/Ch | 2.6A |
| Diagnostics | status |
| MOQ | 31 |
| OL Detection | NANY/N/NA/NAN |
| V(op,max) | 35V |
| Channels | 1 |
| Technology | M.PowerBCD |
| R(on,typ)/Ch | 100mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 2.5A |
| Supplier Device Package | PowerSO-20 |
| Voltage - Supply | 9.5 V ~ 35 V |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 3.2A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current | 2.5A |
| Dimensions | 16 x 11.1 x 3.3mm |
| Height | 3.3mm |
| Length | 16mm |
| Package Type | PowerSO |
| Voltage | 9.5 → 35V |
| Width | 11.1mm |
| Supply Current - Max | 20000 uA |
| Switch Type | High Side |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -25C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Power Switch Family | L6370D |
咨询QQ
热线电话