所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20PowerSO |
| Type | High Side |
| Number of Outputs | 4 |
| Operating Supply Voltage Range | 9.5 to 35 V |
| Input Voltage | -10 to 60 V |
| Minimum Output Current | 2.5(Max) A |
| Supply Current | 20(Max) mA |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS | RoHS Compliant |
| On Resistance (Max) | 100 mOhms |
| On Time (Max) | 1.28 us |
| Operating Supply Voltage | 9.5 V to 35 V |
| Supply Current (Max) | 20000 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | PowerSO-20 |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Output Current | 2.5 A |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 600 |
| Supplier Package | PowerSO |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | PowerSO |
| Input Voltage | -10 to 60 |
| Minimum Output Current | 2.5(Max) |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supply Current | 20(Max) |
| Pin Count | 20 |
| Unit Pack | 600 |
| MOQ | 600 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 2.5A |
| Supplier Device Package | PowerSO-20 |
| Voltage - Supply | 9.5 V ~ 35 V |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 3.2A |
| Other Names | 497-4011-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 1.28 us |
| Supply Current - Max | 20000 uA |
| On Resistance - Max | 100 mOhms |
| Product | Power Switches |
| Series | L6370 |
| Brand | STMicroelectronics |
| Supply Voltage - Max | 35 V |
| Supply Voltage - Min | 9.5 V |
| V(op,abs,max) | 50 V |
| I(lim,max)/Ch | 4 A |
| Application | industrial |
| V(in,min) | 2 V |
| Automotive | NO |
| T(j,max) | 85 °C |
| V(op,min) | 9.5 V |
| OL Detecad ON | N Y/N/NA/NAN |
| t(off) | 64 µs |
| V(op,max) | 35 V |
| t(on) | 1.28 µs |
| T(j,min) | -25 °C |
| I(lim,min)/Ch | 2.6 A |
| Diagnostics | status |
| OL Detecad OFF | N Y/N/NA/NAN |
| OL Detection | NAN Y/N/NA/NAN |
| Channels | 1 |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| Technology | M.PowerBCD |
| R(on,typ)/Ch | 100 mOhm |
咨询QQ
热线电话