所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 2.5A |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 9.5 V ~ 35 V |
| On-State Resistance | 100 mOhm |
| Input Type | Differential |
| Current - Peak Output | 3.2A |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Type | High Side |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-13220-1 |
| Operating Supply Voltage | 9.5 V to 35 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| On Resistance - Max | 100 mOhms |
| Switch Current - Max | 20 mA |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Switch Type | High Side |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | VFQFPN EP |
| Pin Count | 48 |
| Input Voltage | -10 to 60 V |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -25C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Output Current | 2.6 A |
| Product | Power Switches |
| Series | L6370Q |
| Brand | STMicroelectronics |
| Current Limit | 3.2 A |
| Supply Voltage - Max | 35 V |
| Supply Voltage - Min | 9.5 V |
咨询QQ
热线电话