所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Type | Power Factor Correction Controller |
| Start-up Supply Current | 0.03 mA |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 10.5 |
| Packaging | Tube |
| Operation Mode | CRM |
| Maximum Operating Supply Voltage | 22.5 |
| Start-Up Supply Current | 0.03 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Voltage - Supply | 10.5 V ~ 22.5 V |
| Mode | Discontinuous (Transition) |
| Current - Startup | 30µA |
| Other Names | 497-6295-5 |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product Category | Power Factor Correction - PFC |
| Maximum Power Dissipation | 1 W |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DIP-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 操作温度 | -25°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 10.5 V ~ 22.5 V |
| 模式 | Discontinuous (Transition) |
| 电流 - 启动 | 30µA |
| 封装/外壳 | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| 频率 - 开关 | 1MHz |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 安装类型 | 通孔 |
| 最大源电流 | -5mA |
| 引脚数目 | 8 |
| 高度 | 3.32mm |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 最小工作电源电压 | 10.5 V |
| 最大电源电流 | 0.06 mA |
| 起动电源电流 | 0.03mA |
| 宽度 | 6.6mm |
| 封装类型 | PDIP |
| 最大工作电源电压 | 22.5 V |
| 长度 | 10.92mm |
| 尺寸 | 10.92 x 6.6 x 3.32mm |
| 最大反向电流 | 4500µA |
| 零功率检测 | 是 |
| Series | L6562 |
| Brand | STMicroelectronics |
| Height | 3.32 mm |
| Length | 10.92 mm |
| Pd - Power Dissipation | 1 W |
咨询QQ
热线电话