所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SO N |
| Type | Phase Shift Resonant Controllers |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 800(Max) mA |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Soft Switching PWM Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 8.85 V to 16 V |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SO-16 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Life | Obsolete |
| Supplier Package | SO N |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Package Height | 1.6(Max) |
| Output Current | 800(Max) |
| Switching Frequency | 500 |
| Maximum Duty Cycle | 52 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Package Length | 10(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 8.85 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Applications | Resonant Converter Controller |
| Current - Supply | 3.5mA |
| Voltage - Supply | 8.85 V ~ 16 V |
| Other Names | 497-6156-2 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package Type | SO N |
| Switching Freq | 500 KHz |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 16 V |
| Number of PWM Outputs | 1 |
| Series | L6599 |
| Brand | STMicroelectronics |
| Height | 1.65 mm |
| Length | 10 mm |
| V(cc) | 8.85 V |
| T(A) min | -40 °C |
| T(A) max | 150 °C |
| Automotive | NO |
| f(s) | 500000 Hz |
| V(in) max | 16 V |
| I(out) | 0.7 A |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话