所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Length | 23.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Diameter | 11 |
| Mounting | Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder Lug |
| Maximum Voltage Rating | 12VAC |
| Maximum Current Rating | 5/Contact |
| Housing Material | Plastic |
| Number of Ports | 1 |
| Gender | PIN |
| Number of Contacts | 3 |
| Type | Power |
| Number of Terminals | 3 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Subcategory | Connector Power |
| Lead Time | 44 Days |
| Shielding | Unshielded |
| Plug/Mating Plug Diameter | 2.5mm ID, 5.5mm OD |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Color | Silver |
| Standard Package | 100 |
| Features | Mounting Hardware, Thread Lock |
| Connector Type | Jack |
| Contact Material - Plating | Silver |
| Housing Color | Black |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut |
| Current Rating | 5A |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Other Names | SC1150 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product | Jacks |
| Product Category | DC Power Connectors |
| Voltage Rating | 12 V |
| Mounting Angle | Straight |
| Inside Contact Diameter | 2.5 mm |
| Outside Contact Diameter | 2.54 mm |
| Insulation Resistance | 10000 MOhms |
| Mounting Style | Panel |
| Series | Straight DC Power Jacks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Connector Mounting | :Panel |
| Contact Termination | :Solder |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| No. of Outlets | :1 |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85366910 |
| Angle | Straight |
| ConductorType | MiniaturePowerJack |
| ContactType | Pin |
| Current,Rating | 5A |
| Diameter,Pin | 0.1" |
| Grade | Instrumentation |
| InsulationType | Insulated |
| Length | 0.475in. |
| Material,Body | Plastic |
| Material,Contact | CopperAlloy |
| Material,Housing | Plastic |
| NumberofContacts | 3 |
| NumberofPoles | 3 |
| PrimaryType | Power |
| Resistance,Contact | 0.01Ohms(Max.) |
| Size | Mini |
| SpecialFeatures | ThreadedBushing |
| Voltage,DielectricWithstanding | 500VAC(Max.) |
| Voltage,Rating | 12V |
咨询QQ
热线电话