所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Length | 26.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 16.5 |
| Mounting | Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder Lug |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Ports | 1 |
| Contact Plating | Silver |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 3 |
| Type | Power |
| Number of Terminals | 3 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shielding | Unshielded |
| Plug/Mating Plug Diameter | 2.5mm ID, 5.5mm OD |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Color | Silver |
| Standard Package | 100 |
| Features | IP68, Mounting Hardware, Thread Lock |
| Connector Type | Jack |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Color | Black |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut |
| Current Rating | 5A |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Other Names | SC1390 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| IP Rating | IP68 |
| Length | 26.3mm |
| Pin Diameter | 2.5mm |
| Voltage Rating | 30 V dc |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product | Jacks |
| Product Category | DC Power Connectors |
| Series | Sealed Power Jacks |
| Termination Style | Solder |
| Mounting Angle | Straight |
| Inside Contact Diameter | 2.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Connector Mounting | :Panel |
| Contact Termination | :Solder |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| IP / NEMA Rating | :IP68 |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85366990 |
咨询QQ
热线电话