所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Polarity | Negative |
| Output Voltage | - 15 V |
| Output Current | 500 mA |
| Load Regulation | 300 mV |
| Input Voltage MAX | - 23 V |
| Line Regulation | 300 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | D2PAK |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Life | Obsolete |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.1@1A |
| Package Width | 9.35(Max) |
| PCB | 2 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | D2PAK |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.4(Max) |
| Special Features | Safe Area Protection|Short Circui... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Quiescent Current | 3 |
| Package Height | 4.6(Max) |
| Output Voltage | -15 |
| Maximum Output Current | 1.5 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | -35 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Voltage - Output | -15V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.1V @ 1A |
| Current - Output | 1.5A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| Other Names | 497-1216-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10.4 x 9.35 x 4.6mm |
| Height | 4.6mm |
| Length | 10.4mm |
| Maximum Input Voltage | -35 V |
| Maximum Output Current | 1.5A |
| Package Type | D2PAK |
| Quiescent Current | 3mA |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.1 V @ 1 A |
| Width | 9.35mm |
| Operating Temp Range | 0C to 150C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Polarity Type | Negative |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage (Max) | -35 V |
| Quiescent Current (Max) | 3 mA |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 1.1@1A |
| Input Voltage | -35 V |
咨询QQ
热线电话