所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Polarity | Negative |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | -35 V |
| Maximum Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | -15 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.1@1A V |
| Load Regulation | 300 mV |
| Maximum Quiescent Current | 3 mA |
| Operating Temperature | 0 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Bulk |
| Matchcode | L7915CV-DG |
| Output current | 1.5A |
| Unit Pack | 50 |
| Standard Leadtime | 26 weeks |
| MOQ | 50 |
| Overtemp.prot. | YES |
| Packaging | TUBE |
| Op.temp.R.min | 0°C |
| Output voltage | 15V |
| Mode | NEG |
| Op.temp.R.max | 150°C |
| Input voltage | 35V |
| Dropout voltage | 1400mV |
| Automotive | NO |
| Tolerance | 4% |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Quiescent curre | 3.0mA |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Voltage - Output | -15V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.1V @ 1A |
| Current - Output | 1.5A |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Line Regulation | 300 mV |
| Output Current | 1.5 A |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Voltage MAX | - 35 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | - 17.5 V |
| Operating Temp Range | 0C to 150C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Standard |
| Package Type | TO-220 |
| Pin Count | 3 +Tab |
| Polarity Type | Negative |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage | -35 V |
| Quiescent Current (Max) | 3 mA |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 1.1@1A |
| Case | TO220 |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 0.43 g |
| Package type | tube |
| Multiplicity | 1 |
| Radiator thickness | 1.23...1.32mm |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话