所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Lug Terminal |
| Stud Size | 7.93 mm |
| Wire Size | (1/0) AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Wire Size | (1/0) |
| Plating | Tin |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 19.3 |
| Product Length | 38.4 |
| Body Material | Copper |
| Stud Size | 7.93 |
| Insulation Material | Non-Insulated |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud |
| Tab Thickness | 0.120" (3.05mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Wire Gauge | 1/0 AWG |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Width - Outer Edges | 0.760" (19.30mm) |
| Packaging | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Diameter - Barrel OD | 0.520" (13.21mm) |
| Color | Pink |
| Diameter - Ring ID | 0.340" (8.64mm) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Barrel ID | 0.390" (9.91mm) |
| Other Names | 07498355919 |
| Contact Material | Copper |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话