所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Lug Terminal |
| Stud Size | 9.52 mm |
| Wire Size | (4.7/0) AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Tab Thickness | 0.170" (4.32mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Wire Gauge | 250 MCM (kcmil) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Width - Outer Edges | 1.280" (32.51mm) |
| Packaging | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Diameter - Barrel OD | 1.020" (25.91mm) |
| Color | White |
| Diameter - Ring ID | 0.410" (10.41mm) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Barrel ID | 0.700" (17.78mm) |
| Other Names | 07498387726 |
| Contact Material | Copper |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话